Teknoloji

2024’ün en iyi 5 Apple Pencil alternatifi

Apple Pencil kullanmak istemeyenler ya da alternatif arayanlar için 2024 yılının en iyi 5 Apple Pencil alternatifini derledik.

Apple modelleri arasında en yaygın kalem kullanan ürün ise iPad modelidir. Apple Pencil, Apple Pencil 2 ile kullanılmak üzere tasarlanmış olsa da bu kalemler zorunlu değildir. Kalem kullanmak istediğinizde Apple Pencil dışındaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

İşte 2024’ün En İyi Apple Pencil Alternatifleri

Logitech Pastel Boya

Logitech Pastel Boya

Çoğu iPad sahibi için en uygun Apple Pencil alternatifi olarak değerlendirilen Crayon, Logitech imzasını taşıyor. Basınca duyarlılığının olmaması en büyük dezavantajı olsa da Apple Pencil teknolojisine en yakın kalem olarak öne çıkıyor. iPad’e göre alternatifler arasında en hızlısı olan cihaz, pil ömrüyle gün boyu görev yapmanıza olanak sağlıyor. İşletim sistemi iOS 12.2 ve üzeri sürümlerde çalıştığı için cihazınızın 2018’den itibaren piyasaya sürülen tüm iPad’lerle çalışacağını unutmayın.

Meko Evrensel Kalem

Meko Evrensel Kalem

Bütçesi kısıtlı olanlar için ikinci sırada Meko geliyor. Meko Universal Stylus’u tablet ekranında kullanmak isteyenler daha az ödeyerek güzel bir kaleme sahip olabiliyor. Tüm dokunmatik yüzeylerle uyumlu olacak şekilde geliştirilen Universal Stylus, çelik ve alüminyum yapısıyla göz alıcı görünüyor. Kalemin en dikkat çekici özelliği şeffaf ucudur. Bu sayede insanlar dokunurken veya çizim yaparken ekranı görebildikleri için Apple Pencil’a alternatif olarak da zorluk yaşamadan kullanılabilecek.

Adonit Pro 4

Adonit Pro 4

Kesin çizgiler çizmeniz veya tasarımlar yapmanız gerektiğinde en iyi Apple Pencil alternatifi Adonit Pro 4’tür. Kalem serisinin 4. versiyonu ekrandaki çizgilere hakim olmanızı sağlar. Hassas yapısı sayesinde kolayca ayarlanabilen kalemin akıllı bir özelliği bulunmuyor. İnce uç tüm hassas işlerinizi yapmanızı sağlar. Pro 4, tüm dokunmatik cihazlarda çalışabilir ve kolay taşınabilirlik için özel kancalara sahiptir.

Adobe Mürekkep ve Slayt

Adobe Mürekkep ve Slayt

Creative Cloud ile entegrasyonu sayesinde Adobe programlarını kullananlar için en iyi Apple Pencil alternatifi olarak görülüyor. Adobe Creative Cloud ile senkronizasyon sayesinde uygulamalar üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz. Basınç hassasiyeti sayesinde çizgi ve vuruşları daha kolay yapabilirsiniz. Piksel nokta ucu, Adobe’nin diğer kalemler arasında öne çıkmasını sağlar. Üstelik LED renkleri ile kişiselleştirme yapmak da mümkün.

Zagg Pro Ekran Kalemi 2

Zagg Pro Ekran Kalemi 2

Listenin son sırasında en iyi Apple Pencil alternatifi olarak Zagg Pro Stylus 2 yer alıyor. Farklı renkleriyle satın almadan önce dikkat çeken Zagg ürünü diğer modellere göre daha ağırdır. Kablosuz şarj desteğine sahip cihaz üzerinde hassas çizim ve yazılama yapılabilmektedir.

Eğer tüm bunlar arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız aşağıdaki seçeneklerden seçiminizi yapabilirsiniz.

  • Daha ucuz bir model arayanlar için Logitech Crayon
  • Uygun fiyatlı model arayanlar için Meko Universal Stylus
  • En ince uçlu modeli arayanlara Adonit Pro 4
  • Adobe Creative Cloud ile çalışmak isteyenler için Adobe Ink & Slide
  • Çift uçlu model arayanlar için Pro Stylus 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu