Haber

22. Bosphorus Cup İstanbul Yelken Yarışları Başlıyor

22. Boğaziçi Kupası İstanbul Yelken Yarışları’nda 1.200 yelkenci yarışacak.

Yarış, 21-24 Eylül tarihlerinde “İstanbul’u Kutlayın” sloganıyla IRC, ORC, gezi tekneleri ve spor tekneler olmak üzere sekiz kategoride gerçekleştirilecek.

Bosphorus Cup’ın kurucusu Orhan Gorbon, yaptığı açıklamada, “Bosphorus Cup, 21 yılda 25 bin yerli ve yabancı yelkenciyi bir araya getirdi. Bu rakamın yaklaşık yarısını Bulgaristan, Romanya gibi ülkelerden gelen yabancı sporcular oluşturuyor.” Bosphorus Cup sayesinde İstanbul’u dünyaya tanıtıyoruz. Bosphorus Cup’ı bu yıl da aynı heyecanla düzenleyeceğiz. Bu yıl yarışa 100 tekne ve 1200 denizci katılacak.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de büyük destek gördüklerini belirten Gorbon, “Bosphorus Cup’ta farklı departmanlarda çok değerli markalarla iş birliği yapıyoruz. Tecrübemiz ve ağırlama seçeneklerimizle markalar, Boğaz’da yelken sporu yapma, Boğaz yarışını izleme imkanı sunabiliyor. helikopter veya yılda bir kez ve çok sınırlı sayıda kişiyle toplantı. Onun katılabileceği etkinlikler gibi özel fırsatlar sunuyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu