Haber

Adam evli kadınla 12 yıldır tutuklu

Fransa’da eşinin 12 yıldır tutuklu olduğu 55 yaşındaki adam tutuklandı. Fransız polisi, kadının 2011 yılından beri bir odada kilitli olduğunu bildirdi. Bayan, kilitli odada çıplak halde bulundu.

Kadının saçlarının kazılı olduğunu ve vücudunda çok sayıda yara olduğunu belirten polis kaynağı, kadının işkence gördüğünü söyledi. 53 yaşındaki kadının polisi arayıp şikayetçi olduğu bildirildi. Eşinin kanser olduğunu söyleyen 55 yaşındaki adam, tezleri yalanlayarak kadına baktığını iddia etti.

ODALAR METAL TEL İLE KAPLANMIŞTIR

AFP’ye konuşan savcı Olivier Glady, adı açıklanmayan kadının sağlık durumunun iyi olmadığını söyledi. Ancak Glady, daha sonra yapılan basın toplantısında kamuoyuna açıklanan haberlerin aksine ilk muayenelerde herhangi bir kırık veya morluk tespit edilmediğini bildirdi. Kadının gözaltına alındığını belirten polis, Almanya sınırına yakın Forbach kentindeki dairenin odalarının metal telle kapatıldığını söyledi. Savcı ise bu mekanizmanın ‘kedileri evde tutmak için kurulmuş olabileceğini’ kaydetti.

‘ÖLDÜNÜZ DÜŞÜNDÜM’

Alicia adlı komşu, adamın yıllar içinde binadaki herkese karısının kanser olduğunu söylediğini söyledi. “Bazen evden çığlık sesleri geldiğini duydum” diyen Alicia, bu seslerin hastalıktan kaynaklandığını düşündüğünü sözlerine ekledi. Bitişik bir sokakta oturan bir başka tanık Erika, ‘onu en son yaklaşık 10 yıl önce gördüğünü’ ve ‘ölmüş ya da taşınmış olabileceğini’ düşündüğünü söyledi.

Fransız yayın kuruluşu BFMTV, polisin adam kaçırma, ağırlaştırılmış cinsel saldırı ve işkence suçlamalarını soruşturduğunu söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu