Haber

Ahmet Davutoğlu’nun yardımcısından tepki toplayan taciz paylaşımı! açıklamak zorunda kaldı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema İpekin, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG ile 6 yaşında evlendiği iddialarına ilişkin tartışmalı bir paylaşım yaptı. “Kadının sözü esassa İsmailağa’da da esastır, Kabataş’ta da esastır.”

GERİ ADIM ATTI

Ancak İpek, gelen tepkilerin ardından geri adım atarak paylaşımı kaldırdı. İpek’in sildiği tweet kısa sürede gündem olurken, bazı kullanıcılar Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’na “Bu kadını partinizde tutacak mısınız?” diye seslendi. dedi.

AÇIKLAMAK ZORUNDA KALDI

Tepkiler üzerine konu ile ilgili yazılı açıklama yapan İpek, şunları söyledi:

Türkiye uzun zamandır dokunuyor, sorun olunca olan değil; kimin yaşadığını ve onu kimin yaşattığını hesaba katan bir ruha büründü. Bu sığ ve önyargılı düşünce tarzı, duygusal dünyamıza her geçen gün daha fazla hakim oluyor. Meğer sorunlara evrensel ilkeler ve maliyetler ekseninde bakmayı başarabilirsek toplumsal sorunlarımızın birçoğunun ortadan kalkacağına inanan bir insanım. Bu menfur olay gündeme gelir gelmez bu kan donduran tartışmalara ilk tepkiyi veren siyasetçilerden biriyim.

“İLKESEL BİR ÇATIŞMA VE TUTARSIZLIĞA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİM”

Bu tezlerin sonuna kadar soruşturulması ve sorumluların kime ve nereye kadar ulaşırsa ulaşsın en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini daha önce belirtmiştim. Tepkilerimi belirtmek için, ‘topluluğumuzun’ dürtüsüyle sessiz kalması beklenenleri bu iddiaya özellikle koyuyorum. Amacını aşan veya yanlış aktarılan tweet’imde söylemeye çalıştığım, açıklamamın başında da belirttiğim gibi ilkesel bir çelişkiye ve tutarsızlığa dikkat çekmekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu