Haber

Ailesiyle birlikte depremzede olarak geldi.

BARTIN Üniversitesi öğrencisi Sevgi Meşe (23), yarıyıl tatili için gittiği Diyarbakır’da depreme yakalandı. Evi hasar gören Meşe, annesi ve kız kardeşini yanına alarak öğrenci olarak kaldığı yurda yerleşti. Meşe, Bartın’a güvendiklerini belirterek, “Bana daha önce ‘Ailenle aynı yurtta kalacaksın’ deselerdi inanmazdım” dedi.

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Sevgi Meşe, sömestr tatilinde ailesinin yanına Diyarbakır’a gitti. Diyarbakır Bağlar Bağcılar Mahallesi’nde Meşe ailesinin yaşadığı 7 katlı bina depremde hasar gördü. Sevgi Meşe, annesi Reyhan Meşe (47) ve kardeşi Deniz Meşe (7) binadaki çatlaklar nedeniyle bir süre Diyarbakır’da akrabalarının yanında kaldı. Oak ailesi önce Ankara’ya sonra da Bartın’a uçtu. Sevgi Meşe, annesi ve erkek kardeşi ile birlikte öğrenci olarak kaldığı Bartın’daki Mehmet Efendi Öğrenci Yurduna yerleşti. Sevgi Meşe’nin küçük kardeşi Deniz Meşe, ilkokula Şiremirçavuş’ta başlıyor ve her sabah yurttan okula gidiyor. Sevgi Meşe odasında çalışmalarına devam ediyor.

‘AİLENİZLE YURTTA İNANMAZDIM, İNANMAZDIM’ Tatilin ortasında ailesinin yanına gittiğini belirten Sevgi Meşe, “Orada beyin sarsıntısı geçirdik. Bartın olduğu için gideceğimiz yer de bu. Biliyorsunuz ailemle buraya geldik.Ben burada okurken bu yurtta kalıyorduk.Depremden sonra buradaki yurdun açıldığını duyduk ve buraya geldik.Annem ve ablamla Bartın’a geldik. Bana daha önce ‘Ailenle aynı yurtta kalacaksın’ deseler inanmazdım. Şimdi aynı yurtta kalıyoruz. Oradan uzakta olduğumuz için kendimizi güvende hissediyoruz. Üzüldük, ailemizin diğer fertleri orada ama biz burada çok rahatız.” bina. Evimiz çok sallandı. Sarsıntı çok uzun sürdü. Aile tatbikatlarında ‘çarpma-tuzak-tutma’ da yaptık. “Dışarı çıkacağımızı düşünmedik, sonra çıkmayı başardık. Burası daha rahat olduğu için buraya geldik. Yurtta ablam ve annemin her türlü imkanı var. Kardeşimi ilkokula yazdırdık. Burada olmaktan çok memnunuz” dedi.

battalgaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu