Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: “Bugünler yardımlaşma ve dayanışma günleridir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Lideri Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Malatya’yı ziyaret etti. Malatya’da depremin yaralarını sarmak için farklı il ve ilçelerden belediye başkanlarının görevlendirildiğini söyleyen Özhaseki, “Bugün insani yardımlaşma, dayanışma günüdür” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Doğanşehir ilçe merkezini ziyaret ederek ilçe halkına geçmiş olsun dileklerini iletti, ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne gelerek ve milletvekilleri ve belediye başkanları ile bir uyum toplantısı gerçekleştirdi. . Toplantının ardından konuşan Özhaseki, Malatya’da meydana gelen depremin yaralarını sarmak için Malatya’da farklı il ve ilçelerden belediye başkanlarının görevlendirildiğini söyledi. Malatya’daki depremin izlerini silmek için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini belirten Özhaseki, “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız artık Malatya’dan ayrılmayacak. Başakşehir, Bağcılar, Sancaktepe gibi İstanbul’un güçlü belediyeleri, Kağıthane, Malatya’da da hizmet vermeye başlayacak. Ankara’dan Kahramankazan, Balıkesir’den Altıeylül ve Karesi, Tekirdağ’dan Süleymanpaşa, Bursa’dan Yıldırım ve Samsun’dan Vezirköprü belediyelerimiz Malatya’dan ayrılmadan görevlerini bitirene kadar hizmetlerine devam edecekler.” söz konusu.

Atanan belediye başkanlarının görevleri bitene kadar Malatya’da kalacağını ifade eden Özhaseki, “Bundan herkes emin olsun. Atadığımız belediye başkanları başka partilerden de olabilir. Şu anda Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde CHP’li belediye başkanları var. Samandağı ve Defne ilçe belediyelerinin “Biz belediye başkanlarımızın her birini hami, kardeş ilan ettik. Emrindeler. Hatay’daki CHP’li kardeşlerimizin ve belediye başkanlarımızın isteklerini sonuna kadar yerine getireceğiz. İnsani yardım ve dayanışma günleridir. Dayanışma günleridir.” “Bizim için ne varsa ayrılık günüdür. Diğer tüm hesaplamalar tatsız ve utanç verici. Bugünlerde siyasi hesaplar yok. AK Parti olarak politikamız hizmet, halkımızın duasını almak üzerine kuruludur. Bir çalışma yaratmak. Kimse bundan paniğe kapılmasın. Allah yine böyle.” Felaket gösterme. Tırmanmaya devam edeceğiz” dedi. – MALATYA

incirliovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu