İş

Ankara Büyükşehir Belediyesi Eczane Destek Personeli Eğitimi İle İstihdam Sağlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), başkentte istihdama katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Ankara Eczacılar Odası işbirliğiyle düzenlenen 8 haftalık eğitim dönemi sonunda yapılan yeterlik sınavını başarıyla tamamlayan 64 öğrenciye istihdam olanağı sağlandı.

ABB İşletme ve İştirakler Dairesi Kariyer Merkezi ve Ankara Eczacılar Odası iş birliğiyle düzenlenen Eczane Destek Personeli eğitimini tamamlayan kursiyerlere istihdam olanağı sağlandı.

Büyükşehir Genç Akademi Kafe Sıhhiye’de düzenlenen 8 hafta süren eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, yeni işlerine başladı. Eğitim sonunda 100 kursiyerden 64’ü yeterlilik sınavını geçerek şehir genelinde faaliyet gösteren eczanelerde destek personeli olmaya hak kazandı.

ABB Kariyer Merkezi İdari Koordinatörü Orhan Koçak, Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak istihdama katkı sağlayacak projelere destek vermeye devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Kariyer Merkezi’ne başvuran adaylarımızın firmalarla eşleşme sürecinin ardından işe alım süreçleri devreye giriyor. Burada kalıcı bir istihdam modeliyle hizmet sunuyoruz. İşe yeni başlayan bireylerimize de uyum süreçlerinde destek oluyoruz, böylece kişinin daha verimli çalışması sağlanır.”

ABB ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Ankara Eczacı Odası Genel Sekreteri Ahmet Çakan, şunları söyledi:

“İlkini geçen yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz eğitim ve mesleki eğitim programı kapsamında en az lise mezunu olan arkadaşlarımız yaklaşık 8 haftalık bir eğitim sürecinden geçtiler. Daha sonra göreve başladılar. Ankara Eczacılar Odası’nın desteğiyle eczanelerde ve çeşitli kanallarda istihdam edilmek. Buradaki asıl amacımız genç arkadaşlarımızı istihdam süreçlerine dahil etmek ve hem yetiştirebileceğimiz hem de bu süreçlere dahil edebileceğimiz Eczane Yardımcı Çalışanları yetiştirmekti. Birinci basamak sağlık kuruluşu olan eczanelerimizde ilaç ve hasta danışmanlığı açısından bu noktada başarılı bir iş yürüttüğümüzü düşünüyorum ve bu bağlamda Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. “Teşekkür ederim. Desteğiniz için.”

Eczane Destek Personeli eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra yeni işlerine başlayan kursiyerler, desteklerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne şu sözlerle teşekkür etti:

-Sevilay Eylen: “İş arama süreci devam ederken Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacı Odası işbirliğiyle düzenlenen Eczane Destek Personeli eğitimine başvurdum. Mülakat sürecini geçtikten sonra 8 hafta süren bir eğitim aldık. Eğitimin sonucunda yeterlilik sınavında birinci oldum. Bir süredir Eczacıların yanında çalışıyorum. “Ticaret odasında çalışıyorum. Bize bu imkânı sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ve Ankara Eczacı Odası’na teşekkür ediyorum.”

-Yasemin Sude Aktaş: “Benim için çok heyecan verici bir süreçti. Bir gün evde otururken annem sayesinde böyle bir eğitimin olduğunu öğrendim. Liseyi yeni bitirip başvurmuştum ama aslında çok umutsuzdum, kabul edileceğimi düşünmüyordum.Ön elemeyi geçtik ve ardından eğitimlerimiz başladı.Eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacılar Odası imzalı sertifikamızı aldık. Sertifika alarak iş bulma fırsatım oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu