Haber

BAE Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuseybe: “Ukrayna krizinin çözümünde tek yol diplomasi”

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Lana Zeki Nuseybe, Rusya- Ukrayna krizinin tahlilinde hala tek yolun diplomasi olduğuna inandıklarını söyledi.

BAE Dışişleri Bakan Yardımcısı Nuseybe’nin, Ukrayna krizi ile ilgili yaptığı değerlendirmeler BAE resmi ajansı WAM’da yer aldı.

Nuseybe, BAE’nin, krizin başından bu yana diyalog ve tansiyonun düşürülmesi çağrısı yaptığını ve bu bağlamda diplomatik tüm çabaları desteklediğini ifade etti.

BAE’nin, Rusya-Ukrayna krizinin son bulması için hala tek yolun diplomasi olduğuna inandığını aktaran Nuseybe, milletlerarası topluluğun, mevcut durumun Ukrayna’daki siviller ile bölgesel ve milletlerarası barış ve istikrar üzerindeki tesirinden duyduğu derin kaygıyı paylaştıklarını vurguladı.

Çatışma vakitlerinde ortak sorumluluğun, krizlerin süratli ve barışçıl yollarla çözülmesi için çalışmayı gerektirdiğine dikkati çeken Nuseybe, bu bağlamda BAE olarak, irtibat kanallarının açık tutulması, diyalogun ve diplomasinin desteklenmesi için gereken yardımı yapacaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu