Yaşam

‘Barbie’ 2023’ün en çok kazananı oldu

Greta Gerwig’e ‘tüm zamanların en çok açılış hasılat yapan kadın yönetmeni’ unvanını kazandıran ‘Barbie’, vizyona girdiği 21 Temmuz’dan bu yana rekorlar kırmaya devam ediyor. Film, yılın en çok hasılat yapan filmi oldu.

‘Süper Mario Kardeşler Filmi’ adlı yapımı geride bırakan Barbie, dünya çapında 1 milyar 36 milyon dolar hasılat elde etti. ‘Süper Mario Kardeşler Filmi’ 1 milyar 35 milyon dolar hasılat yaptı.

Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrollerini paylaştığı ‘Barbie’, Warner Bros.’un en çok hasılat yapan filmi oldu. Hollywood sinemasının birçok değerli yapımına imza atan şirket, ‘Harry Potter’ serisinin son filmi, gişe hasılatı en yüksek olan filmi ‘Harry Potter: Ölüm Yadigarları Bölüm 2’ oldu. Sinema aynı zamanda son Harry Potter sinemasını da geride bıraktı.

‘Barbie’ filmi, açılış haftasonunda 155 milyon dolar hasılat yaparak 2023’ün ‘en iyi açılış filmi’ oldu. Sineması aynı zamanda yönetmen Gerwig’e dünya çapındaki gişede canlı aksiyon filminin en çok hasılat yapan kadın yönetmeni unvanını da kazandırdı. ofis.

22 EYLÜL’DE IMAX’TA

Öte yandan ‘Barbie’ de IMAX formatında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Sinema, 22 Eylül’den itibaren seçilen sinemalarda gösterilecek ve sadece bir hafta sinemalarda kalacak.

İzleyiciye en gerçekçi sinema deneyimini sunmayı amaçlayan IMAX formatı, sıradan sinemalara göre daha kaliteli ve net bir sinematografi vaat ediyor. IMAX salonları dev ekran boyutları ve gelişmiş ses sistemiyle seyirciye kendisini sinemanın içindeymiş gibi hissettiriyor. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu