Haber

CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül vergi artışlarına tepki gösterdi

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, vergi artışlarına ilişkin düzenlemelerin yer aldığı kanun teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yapılan oylamaya muhalefet milletvekillerinin düşük katılımını değerlendirdi. söz konusu.

Sarıgül, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, otogaz, motorin ve fuel oil fiyatına 6 lira zam yapıldığını, bir bardak fuel oil fiyatının ise 10 lira olduğunu söyledi. Akaryakıt fiyatlarının artması iğneden ipliğe her şeyin artması anlamına geldiğini belirten Sarıgül, “Bu demek oluyor ki işçi, memur ve emeklilerimizin maaş artışları da eriyecek. Vatandaşımızın alım gücünün düşmesi demek. Geçim kaynaklarının, yoksulluğun ve borçların artması demektir.” dedi.

İktidarın “zamdan başka çözüm” bulamadığını ve zamları savunduğunu öne süren Sarıgül, “Savunurken teflon tava gibi oluyor, üstüne bir şey çıkmıyor” dedi. sözünü kullandı.

Sarıgül, geçtiğimiz hafta TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen ve bazı vergilere zam yapılmasını öngören kanun teklifinin oylanmasına muhalefet milletvekillerinin düşük katılımının sorulması üzerine şu değerlendirmede bulundu:

“Bu noktada tüm vatandaşlarımdan özür diliyorum. Kümelerimizin bir nebze olsun tüm kümeleri uyarması gerekir. Özellikle muhalefet milletvekili olarak orada bulunmamak çok kızdıran bir olaydır. hepsi o gün orada olsun.”

Gazeteci Sarıgül, “CHP, Meclisi olağanüstü toplantıya çağırıyor. Bu girişimi nasıl değerlendiriyorsunuz?” Soruya, “Önemli bir karar. Partimizin aldığı karar değerlidir. TBMM Başkanı süratle Meclisi toplantıya çağırmalı, Meclis’te her şey açık ve net bir şekilde görüşülmelidir.” cevabı verdi.

haberbasiskele.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu