Haber

CHP’li Başarır, Kaymakamlık Sınavı Sonuçlarını Değerlendirdi: “Torpil’ AKP’nin Kod Adı Oldu”

CHP Mersin Milletvekili Ali Uzman Başarır, kaymakamlık sınav sonuçlarına tepki göstererek, “Bildiğiniz gibi AKP’nin yaptıkları. Yine sınav, yine mülakat, yine yandaşlar, yine kaymakam”. Başarır, “Silifke ve Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yaşar Açıkbaş’ın oğlu Saltuk Buğrahan Açıkbaş, sınavdan 74 almasına rağmen sözlü mülakatta 89 puan aldı. O kaymakamlar devletin değil AKP’nin sözcüsü oluyor. Torpil” ‘ AKP’nin kod adı oldu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır, yaptığı yazılı açıklamayla kaymakamlık sınav sonuçlarını değerlendirdi. Yazılı sınavda 71.5 puan alan AKP’li Burdur Altınyayla Belediye Başkanı’nın oğlu Ali Serttaş’ın mülakattan 91 puan alarak atanmaya hak kazandığını hatırlatan Ali Serttaş, “Maalesef Silifke ve Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi oğlu Saltuk Buğrahan’ı görevlendirdik. Üye Yaşar Açıkbaş Sınavdan 74 almasına rağmen sözlü mülakatta 89 puan alan Açıkbaş, kaymakam oldu. Genelde AKP ve MHP üyesi olmayanlar listelerde yer bulamıyor” dedi.

AKP döneminde torpillerin sıradanlaştığını belirten Başarır, “O sınavlardan yüksek puan alanlar, anne babası fakir diye kaymakam olamaz mı? Sıralamayla değil referans savaş sırasına göre kaymakam atıyorsunuz. Yazılı sınavda yüksek yerlerin. O zaman o kaymakamlar devletin değil AKP’nin sözcüsü. ‘Torpil’ AKP’nin kod adı oldu” dedi. Başarır açıklamasına şöyle devam etti:

“Beyefendi çıkıyor mülakatları kaldıracaklarını bundan sonra yazılı sınav sonuçlarına göre alım yapacaklarını söylüyor. Öncelikle şunu söyleyeyim 14 Mayıs’tan sonra yetkiniz olmayacak. Nasıl olsa seni atamak! Yarattığın bu çürümüş düzeni biz düzelteceğiz. Halkın iktidarında liyakat temel ilke olacak. Cumhurbaşkanı’nın bu anlamda kendi sözlerine inandığını zannetmiyorum.”

Kaynak: ANKA / Yeni

seydikemerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu