Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zammı için Temmuz ayını işaret etti: Hesaplamalar devam ediyor

Cumhur İttifakı Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan A Haber’de gündemi değerlendirdi. Kamuoyunun en çok merak ettiği konulardan biri olan taban fiyat artışlarına ilişkin açıklama yapan Erdoğan, vatandaşların beklediği zam için temmuz ayında yapılacak güncellemeye hazırlandıklarını söyledi.

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında yapılacak asgari fiyat güncellemesinde vatandaşları enflasyon karşısında mağdur etmeyeceklerini vurguladı.

“ASMUM MEMUR MAAŞINI 22 BİN’E ÇIKARMA SÖZÜ VERDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaş zamlarına ilişkin açıklamaları şöyle:

“En düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya çıkardık. Arkadaşlarımız bu rakamı yükseltmek için çalışıyorlar. Belirlenen dönem temmuz. En düşük memur maaşını 22 bine çıkarma sözü vermiştik. Hoşçakalın. Temmuz’da taban fiyat hesaplamaları devam ediyor.Asgari fiyat komisyon toplantısı ve çalışması ile belirleniyor.Emeklilerimizi enflasyondan koruyacak adımlar atacağız.Enflasyonda düşüş trendine girdik.Tek hanelere indireceğiz.Başbakanlığım döneminde, faiz 4.6’ya, enflasyon 6.2’ye düşürüldü. Biz hükümettik. Seçimden sonra piyasalarda bir rahatlama görürüz.”

” KONUT FİYATLARINA DİĞER ALTERNATİFLER ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Konut fiyatlarındaki fahiş artışlara değinen Cumhurbaşkanı, “Önceliğimiz fahiş fiyat artışlarından vatandaşlarımızı korumak. Kira artışına yüzde 25 sınırlama getirdik. Şimdi başka alternatifler üzerinde çalışıyoruz. Ezmeyeceğiz. Vatandaşlarımızı enflasyona sokacağız. Adalet Bakanlığı’ndan adımlar gelecek. Konut arzını artıracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu