Haber

Elbistan’da 2 bin 300 kişilik konteyner kent kuruluyor

KAHRAMANMARAŞ’ın Elbistan ilçesinde koordinatör vali olarak atanan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “2 bin 300 kişilik büyük bir konteyner kent kuruyoruz. Alt yapısı bitmek üzere. Yarından itibaren konteynerler kurulmaya başlanacak. 1-2 gün içinde vatandaşlarımız konteynerlerde sıcak bir yuva bulacak. Konteyner daha uzun süreli bir yaşam alanı olduğu için bunlara ağırlık vermemiz gerekiyor” dedi.

Elbistan Valiliği Koordinatörlüğüne atanan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş’tan sonra Elbistan’a da koordinatör vali olarak atandığını belirten Vali Çiçek, ilçenin bir an önce ayağa kalkması için kısa ve uzun vadeli planlarla çalışmaya başladıklarını söyledi. Vali Çiçek, “Vatandaşlarımıza açık bireysel çadır dağıtımları yapıyoruz. Hasta ve yatalak vatandaşlarımızın evlerinin önüne konteynerler kuruyoruz. Diğer yerlerde konteyner kentlerimiz bitmek üzere. Kurtarmaya çalışıyoruz. Günde 20 enkaz kaldırarak kent görüntüsünden yola çıkan Elbistan’ı yarından çok farklı göreceksiniz.Yoğun bir temizliğe gireceğiz. Bir yandan yaralarımızı sarıp yas tutarken bir yandan da Elbistan’ı ayağa kaldırmak için yoğun çaba harcıyoruz. Tüm grup arkadaşlarımızla buraya geldik. İnşallah bir an önce Elbistan’ı ayağa kaldırabiliriz” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KONTEYNERLERİMİZ GELİYOR’ Elbistan’da 2 bin 300 kişilik büyük bir konteyner kent kurulduğuna dikkat çeken Çiçek, şunları kaydetti:

“Altyapısı bitmek üzere. Yarından itibaren konteynerler yapılmaya başlanacak. 1-2 güne kadar vatandaşlarımız konteynerlerde sıcak bir yuvaya kavuşacak. Konteyner daha uzun süreli bir yaşam alanı olduğu için bizlerin de konteynerlere odaklanmamız gerekiyor. İnşallah konteynerlerimizi de Elbistan’a yerleştirebiliriz.” “Yurdun dört bir yanından konteynerlerimiz geliyor. Bugün bakıma muhtaç yaşlı ve hastalarımızın konteyner ihtiyacını karşıladık. Yarın olduğu gibi köylerde de konteyner dağıtımına başlayacağız. Vatandaşlarımız çok hissedecek” 1-2 gün içinde daha fazla rahatlama.”

haberderik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu