Haber

Fatih Terim hayattan aldığı dersi açıkladı: ‘İlişkilerimi güvene dayandırmaya devam edeceğim’

Panathinaikos Teknik Direktörü Fatih Terim, Yunanistan basınından Athens Voice’a yaptığı açıklamada transferi, hedefleri ve futboldaki geçmişiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Terim, Panathinaikos’a gelişiyle ilgili olarak “Panathinaikos’la yollarımızın kesişmesi, her ayrıntısıyla yazılması gereken bir hikayenin ilk adımıydı. Bir hikaye yazmak için geldim. Size tuhaf gelebilir ama kariyerim boyunca sözleşme imzalarken pek düşünmedim. Hislerimle hareket ettim. Ben güvene dayalı ilişkiler kuran bir insanım. Panathinaikos’la yollarımız böyle kesişti. Her şey çok çabuk oldu. Bazen bir saniye içinde doğru kararı verdiğinizi hissedersiniz” diye konuştu.

‘PLAY-OFF SİSTEMİ NEDENİYLE ÇOK SAYIDA DERBİ OYNUYORUZ’

Fatih Terim, Yunan futbolunda kendisini en çok etkileyen şeyin play-off sistemi olduğunu vurgulayarak “Yunanistan liginde play-off sistemi nedeniyle çok sayıda derbi oynanıyor. Panathinaikos ile Olympiakos arasında dünyadaki her futbolseverin fikir sahibi olduğu bir rekabet var. AEK, PAOK ve Aris ile de rekabetçi, duygusal maçlar oynuyoruz. Bu yüzden her yeni hafta bizi farklı sonuçlara hazırlıyor. Sezon boyunca bir maçın sonunda ligi kaybetmediğiniz gibi, büyük bir derbiyi kazandığınızda da bunun anlamlı olması için bir sonraki maçı da kazanmanız gerekir. Her maçı ayrı bir final olarak görüyor ve maç maç düşünerek yolumuza devam ediyoruz” dedi.

‘İYİ İNSAN OLMAYA İNATLA DEVAM EDECEĞİM’

Terim “Hayatınızda öğrendiğiniz en önemli ders nedir?” sorusunu ise “Bu tür sorulara genellikle benzer bir cevap verilir: ‘İnsanlara güvenmeyin’ Kişisel olarak ben öyle düşünmüyorum. İyi insan olmaya inatla devam etmeyi gerekli buluyorum. Elbette hayattaki her yenilgiden ve hayal kırıklığından ders alıyorum. Bunca yıldan sonra artık herkesin bir ‘hesabı’ var. Ama hayatımın geri kalanında ilişkilerimi güvene dayandırmaya devam edeceğim.” diyerek yanıtladı.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu