Haber

Filipinler’de 200’den Fazla Kişiyi Taşıyan Feribotta Yangın: 10 Ölü

MANİLA, 30 Mart (Xinhua) — Filipin Sahil Güvenliği, 200’den fazla kişiyi taşıyan bir feribotun Çarşamba gecesi ülkenin güneyinde alev alarak en az 10 yolcuyu öldürdüğünü duyurdu.

Filipin Sahil Güvenlik’in Güneybatı Mindanao Bölge Komutanı Amiral Marco Antonio Gines Perşembe günü yaptığı açıklamada, yolcu ve kargo gemisi M/V Lady Mary Joy 3’ün Çarşamba günü yerel saatle 22.00 civarında Basilan eyaletinin Hacı Muhtamad kasabasında olduğunu söyledi. Zamboanga şehrinden Jolo’ya giden rota. Bölgenin Baluk-Baluk Adası açıklarında alev aldığını söyledi.

Basilan eyaleti Afet Riski Azaltma ve Yönetimi Dairesi başkanı Nixon Alonzo, yerel bir radyoya yetkililerin denize atlayan 7 kayıp yolcunun daha olduğunu doğruladığını söyledi. Feribotta bulunan 35 mürettebat ve yolcudan en az 195’i kurtarıldı.

Kurtarma ekiplerinin feribotta 4 ceset bulduğunu ve 6 kişinin denizden çıkarıldığını belirten Alonzo, “Yolcular suya atlayarak boğuldu. Bazılarında yanıklar oluştu.”

Hacı Muhtamad Belediye Başkanı Arsina Kahing-Nanoh, Baluk-Baluk Adası kıyısındaki vapur ve kurtarılan bazı yolcuların fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

Yetkililer, feribotun klimalı bir kabininde çıktığı bildirilen yangının çıkış nedenini araştırıyor. Yangın sırasında çok sayıda yolcunun uykuda olduğu öğrenildi.

Filipinler Kıyı Emniyeti, arama kurtarma operasyonuna yardımcı olması için işçi ve bir gemi görevlendirdiğini, çalışmaların devam ettiğini duyurdu.

balcova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu