Haber

Frank Hoogerbeets’ten yeni deprem uyarısı

6 Şubat Kahramanmaraş sarsıntılarının acısını unutmayan Türkiye, Adana’dan gelen deprem haberiyle bir kez daha sarsıldı. Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili yaptığı isabetli tahminle Türkiye’de adından söz ettiren Frank Hoogerbeets, gezegenlerin konumlarıyla ilgili yeni bir uyarıda bulundu. Frank Hoogerbeets, “Bu haberci aktivite olabilir. Ekstra uyanık olun.” uyardı.

HALK BÜYÜK TEHDİT Yaşadı

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Adana’nın Kozan ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Sarsıntının 11.27 kilometre derinlikte olduğu bildirildi. Deprem, kent merkezi ve çevre ilçelerde paniğe neden oldu. Vatandaşlar evlerinden ve işyerlerinden kendilerini sokağa attı.

“ÇOK DİKKATLİ OLUN”

Kahramanmaraş merkezli depremin yankıları sürerken, isabetli tahminleriyle dikkat çeken Avustralyalı astronom Frank Hoogerbeets’ten dikkat çekici bir uyarı geldi. “Gezegenlerin konumu” ile sallanma varsayımını bir kez daha ortaya koyan Hoogerbeets, “Ay geometrisi 23-24 Temmuz’da önemli bir sismik olayı tetikleyebileceği için bu öncü bir faaliyet olabilir. Ekstra dikkatli olun” uyarısında bulundu.

“ÖZEL YAZILIM GELİŞTİRDİM”

Pek çok kullanıcı beyin sarsıntısı uzmanlarının nasıl bu tür iddialarda bulunduğunu anlayamazken, Hoogerbeets bir açıklama daha yaptı. Araştırmacı, “Türk medyasının iddia ettiği gibi kahin ve kahin değilim. Ve hiçbir zaman büyük depremler için kesin tarih vermedim. Dünya ve gezegenlerin konumları arasındaki ilişkiler üzerine çalışan bir araştırmacıyım, bu amaçla özel bir yazılım geliştirdim” paylaşımında bulundu. terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu