Ekonomi

Gaziantep Büyükşehir’den afetten etkilenen üreticilere destek

GAZİANTEP (İGFA) –Yaşanan büyük depremlerin ardından depremzedelerin yardımına koşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, afetin ilk gününden itibaren Nurdağı ve İslahiye başta olmak üzere merkez ilçelerdeki hayvan üreticilerinin yanında oldu.

Gaziantep’teki hayvan üreticilerinin doğal afetlerde yaşadığı kayıpları en aza indirmek için hayvan üreticilerini de unutmayan Büyükşehir Tarım Hizmetleri ve Beslenme Dairesi Başkanlığı, ahırları ve ahırları olan hayvan üreticilerine 1.500 ton büyükbaş ve 500 ton küçükbaş yem sağlayacak. Nurdağı ve İslahiye’nin batısı ile merkez ilçelerde ahırlar hasar gördü. Toplam 2000 ton yem takviyesi yapılmıştır.

Türkiye Arıcılar Birliği, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) ortaklığında mağdur olan 54 arı üreticisine 4 ton arı küspesi dağıtıldı.

Öte yandan, depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılanması için bölgelerde gece gündüz çalışan GBB tarafından, İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 75 bin 600 kg kömür ve 75 bin kg ahşap ayak verildi. İslahiye, Nurdağı ve Şehitkamil ilçelerinde kg un verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu