Haber

İstanbul’da kendilerini avukat olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan 4 şüpheli tutuklandı

İstanbul’da hukuk bürosundan aradıklarını ve haklarında yasal işlem başlatılacağını söyleyip kandırdıkları vatandaşlardan para alarak dolandırıcılık yaptıkları belirlenen 2’si bayan 4 kuşkulu tutuklandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Ofis Amirliği grupları, telefon dolandırıcılığı mağduru bir vatandaşın ihbarı üzerine faillerin yakalanması için çalışma başlattı.

Yapılan incelemede, maksat aldıkları vatandaşları telefonla arayarak kendilerini avukat olarak tanıtan şüphelilerin, karşılarındaki kişiyi “Hakkınızda icra takibi, yasal işlem başlatılacak.” diyerek kandırdıkları ve kendi hesaplarına para yatırmaya ikna ettikleri anlaşıldı.

Teknik ve fiziki takibin akabinde şüphelilerin Esenyurt’ta bir adreste kurdukları ofiste dolandırıcılık faaliyetlerini yürüttüklerini belirleyen polis, düzenlenen operasyonda 3’ü bayan 6 şüpheliyi gözaltına aldı.

Operasyonda, dolandırıcılık için kullanıldığı belirlenen 10 cep telefonuyla 7 bilgisayara da el konuldu. Şüphelilerin, aradıkları bireyleri çeşitli sıfatlarla sınıflandırarak bilgilerini ve konuşmaları arşivledikleri tespit edildi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen bayan şüphelilerden M.Ş. (25) ve G.B. (23) ile S.A. (23) ve S.A. (25) tutuklanırken, T.D. (29) ile yaşı küçük Z.Y. (17) isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu