Teknoloji

Kingdom Come: Deliverance 2, Konsol Kullanıcılarının Keyfini Kaçıracak

Game Access etkinliğine katılan Warhorse Studios, oyuncuların keyfini kaçıracak Kingdom Come: Deliverance 2 duyurularına imza attı. Detaylar haberimizde sizi bekliyor.


İlginizi Çekebilir: Kingdom Come: Deliverance 2 Türkçe Olarak Çıkacak!


Kingdom Come: Deliverance 2, Nisan ayı içerisinde duyurulmuştu. Warhorse Studios tarafından geliştirilmekte olan oyun, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için Türkçe dil desteği ile satışa sunulacak. Henüz net bir çıkış tarihi olmayan oyun için, Game Access etkinliği sırasında geliştirici tarafından konsol kullanıcılarının tadını kaçırabilecek bir açıklamada bulunuldu.

Kingdom Come: Deliverance 2, Konsollarda 30 FPS Kilidi ile Çıkacak

Warhorse Studios tarafından söylenene göre devam oyunu, sadece PC platformunda 60 FPS akıcılığında oynanabilecek. Yani PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarında 30 FPS kilidi bulunacak. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda, sonradan yayınlanacak güncellemeler ile olası bir performans modu getirilir mi bilinmez. Ancak ilk günden böylesi bir zorunluluğun olması, elbette pek çok kullanıcı tarafından hoş karşılanmayacaktır.

Diğer yandan, bu durumu aslında ilk kez yaşamıyoruz. Mesela A Plague Tale: Requiem, Dragon’s Dogma 2, Redfall ve Senua’s Saga: Hellblade 2 gibi oyunlar da ilk günden herhangi bir grafik modu seçeneği ile satışa sunulmamıştı. Her ne kadar sonradan A Plague Tale: Requiem ve Redfall için yayınlan güncellemeler ile performans modları bu iki oyuna da eklenmiş olsa da, şimdilik Dragon’s Dogma 2 ve Senua’s Saga: Hellblade 2 için benzer bir gelişme yaşanmış değil. Bir ihtimal Kingdom Come: Deliverance 2 de bu listeye sonradan eklenebilir.

Diğer yandan Warhorse Studios, Series S konsolunun oyunun kapsamını sınırladığını da söyledi. Geliştiricilere göre selefi ile karşılaştırıldığında, % 25 oranında bir büyüklük söz konusu. Ne var ki Series S olmasa, bu yüzde çok daha yukarılarda olacakmış.

Devam oyunu, hikaye olarak Henry ve yoldaşı Sör Hans Capon ikilisinin hikayesini kaldığı yerden devam ettirecek. Çok daha büyük ve çok daha sanatsal bir hikaye içerecek olup, kralların sorunları üzerine bir duruş sergileyecek. CryEngine ile geliştiriliyor iken, hem NVIDIA DLSS hem de AMD FSR teknolojileri desteklenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu