Haber

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal Empati Günü’nde Sokakları Süpürdü

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 1 Ağustos Dünya Empati Günü’nde formayı giyerek sokakları süpürdü. Başkan Uysal, belediyenin 6 yıldır 1 Ağustos’u Empati Günü olarak kutladığını belirterek, “Kendimi şehri bize hazırlayan kardeşlerimin yerine koydum. Yaz aylarında yüksek sıcaklıklarda çok zor bir iş. Nüfusumuz ikiye katlandığında.”

Muratpaşa Belediyesi, Kent Konseyi’nin 6 yıl önce aldığı kararla 1 Ağustos’u Dünya Empati Günü olarak kutlamaya başladı. Dünya Empati Günü, farklıya hoşgörünün olmadığı, şiddetin, bağnazlığın ve çoklu akımların yaygın olduğu bir dünyada ‘birlikte yaşamaya’ davet olarak ortaya çıkarken, bu yıl Önder Uysal formayı giydi, süpürgeyi, faraşı ve sokakları süpürdü.

Günün ilk saatlerinde ‘Çubuk Beli’ şarkısını söyleyerek göreve başlayan Önder Uysal, sosyal medya hesaplarından bir video da yayınladı. Uysal görselde şunları söyledi:

“6 yıl önce Muratpaşa Belediye Meclisimizde bir karar aldık. Empati gününü her yıl 1 Ağustos’ta kutlayalım. Kendimizi birbirimizin yerine koyalım. Herkes herkesi anlasın. Bugün yine 1 Ağustos’tayız. kimse evinden çıkmamışken bizim için sokakları süpüren, şehri hazırlayan, kardeşlerimin yerine koyuyorum kendimi, yaz aylarında nüfusumuzun iki katına çıktığı sıcaklarda çok zor iş, komşularımızı uyaralım. Yeraltı konteynerlerimizin kapaklarını açıp kenarda çöp bırakan komşularımızı uyaralım.Bilelim ki her çöpü temizleyen bir insan var.Çalışan bir kardeşimiz var.1 Ağustos kutlu olsun. Dünya Empati Günü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu