Haber

Recep Uçar: “Ligin ikinci yarısı için çok değerli 3 puan”

Ümraniyespor Teknik Müdürü Recep Uçar, Giresunspor galibiyetinin ardından “Ligin ikinci yarısı için çok değerli 3 puan” dedi.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 18. haftasında Giresunspor’a konuk olan Ümraniyespor, 3 puan alan taraf oldu. Karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktör Recep Uçar şu sözleri verdi:

“Alt sıralardan kurtulmak için büyük çaba sarf eden bir grup olarak buradan alınacak puanların maliyetli olacağını maç öncesi biliyorduk. Hazırlıklarımızı bu yönde yaptık. Aslında biliyorduk. Bugünkü maçı alacak olan bizler için taktiksel ataklar ve savunma planları çok değerliydi ama özellikle Giresun’un savunma planları çok değerliydi.Oynadığı oyun, özellikle saniye topları, ortaya konulabilen mücadele düşünüldüğünde, İyi takım savunması bizim için maçın anahtarıydı.Bu nedenle ciddi bir iyi mücadele ortaya koyan oyuncularımı tebrik ediyorum.Maçlardan birini oynadık.Topun bizde olduğu kısımda mücadele açısından nispeten iyiydik. İkinci yarı 60’tan sonra bazı değişiklikler yaptığımız, topa sahip olduğumuz ve daha uygun geçişler yakaladığımız bir oyundu.Son kısım bizim için zorlayıcı bir bölümdü.Giresun yüklü, hücumda bizden daha fazla oynadığı bir oyundu. Başından beri Dönem içinde oynadığımız maçların karşılığını puan olarak alamayan bir gruptuk. Bugün, ödediğimizin karşılığını aldık. Buradan 3 puan bizim için çok değerli. Önümüzdeki periyotta İstanbulspor maçımız var. Sonrasında ligin ikinci yarısı çok maliyetli 3 puan adına. Bunun için oyuncularımı tebrik ediyorum. Sevgili Hakan’a ve ekibine ve Giresunspor camiasına bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.” – GİRESUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu