Haber

Tarkan: Yetkililer Bilim Adamlarının Uyarılarını Dikkate Alsaydı Depremin Neden Olduğu Tahribat Olmayacaktı

Sanatçı Tarkan Tevetoğlu, “Deprem ülkesi olan ülkemizde yetkililer, bilim adamlarının uyarılarını dikkate alıp gerekli önlemleri önceden alsalardı, depremin verdiği tahribat bu boyutlarda yaşanmazdı. ihmalin bedelini canlarıyla ödediler.”

Tarkan Tevetoğlu, bugün sosyal medya hesabından Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerle ilgili bir mesaj paylaştı. Tarkan Tevetoğlu’nun mesajı şöyle:

“Herkes gibi ben de deprem felaketini büyük bir üzüntü ve gözyaşı ile izledim ve izledim. Altını defalarca çizildiğini biliyorum ama söylemeden edemeyeceğim. Deprem ülkesi olan ülkemizdeki yetkililer ise, bilim adamlarının uyarılarına kulak verilmiş ve gerekli tedbirler önceden alınmış olsaydı, depremin neden olduğu tahribat bu boyutta yaşanmayacaktı.Yine bu millet gafletin bedelini canıyla ödedi.

“MİLLETİMİZ BUNU HAK ETMİYOR”

Millet olarak yüreğimiz yanarken, herkes tek yürek olurken, arama kurtarma ekipleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar günlerdir umutları diri tutmaya çalışırken, yetkililerden kimse onların kalbine elini sürmedi. vicdanen samimi bir üzüntüyle karşılar ve bu sonucun hata ve ihmalini kabul eder. Aksine binlerce insanın ölümünden sorumlu olanlar değil, yardıma gelenler ateşe veriliyor. Bu inanılmaz. Ne yazık. Milletimiz bunu hak etmiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu