Haber

Tekirdağ TSO ve Çerkezköy TSO depremzedelere maddi yardım gönderecek

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) deprem bölgesine maddi yardımda bulunacak.

TTSO’dan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yardım kampanyaları başlatıldı.

Bu kapsamda olağanüstü bir şekilde toplanan TTSO, deprem bölgesine 1 milyon liraya kadar yardım gönderme kararı aldı.

Açıklamada açıklamalarına yer verilen TTSO Başkanı Cengiz Günay, Türkiye’nin tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadığını belirtti.

Günay, Tekirdağ halkının tüm imkanlarıyla deprem bölgesinde vatandaşların yanında olmak için seferber olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Ülkemizi sarsan deprem felaketinin ardından meclisimiz tek gündem maddesiyle olağanüstü toplandı. Toplantıda afet bölgesine 1 milyon liraya kadar yardım yapılması kararı oybirliğiyle kabul edildi. Resmi kurumlarımızın yönlendirmesiyle, ihtiyaç duyulan malzemeler temin edilerek bölgeye yönlendirilmektedir.Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ise tek gündem maddesiyle toplanarak deprem bölgesine 1 milyon lira yardım kararı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu