Yaşam

Tüm Türkiye İzledi Filenin Sultanları: Türkiye-Sırbistan Maçı Rekor Kırdı!

Dün akşam gerçekleştirilen 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye-Sırbistan maçı tüm Türkiye’yi ekrana kilitledi. Netin Sultanları’nın 3-2 kazanarak Avrupa Şampiyonu olduğu maç, reyting rekoru kırarak en çok izlenen yayın oldu.

Avrupa Şampiyonası yarı finalinde İtalya’yı yenerek finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, dün gerçekleştirilen final maçında Sırbistan ile karşılaştı.

Setlerin 2-2 sona erdiği mücadelede, eşitlik bozma kararı verildi.

Tie Break setini 13-15 kazanan Filenin Sultanları, 3 saat süren karşılaşmada Avrupa Şampiyonu olurken, tüm Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımımızı ekranlardan destekledi.

Özellikle Melissa Vargas’ın kritik puanlarıyla öne çıktığımız karşılaşmada Ebrar Karakurt, Eda Fazilet, Gizem Örge ve diğer milli oyuncuların yanı sıra 41 sayı atarak ‘Maşallah’ performansı sergileyen Vargas’ın performansları da göz doldurdu. Türkiye heyecanlı.

Sadece evde değil, Türkiye’nin birçok ilindeki dev ekranlarda da izlenen maç, 3 Eylül’ün reyting rekorunu kırarak en çok izlenen yayın oldu.

Reyting sonuçlarına göre Türkiye-Sırbistan maçı Total, AB ve ABC yani tüm kategorilerde 1. sırada yer aldı.

Oranları şu şekilde bırakalım:

1. Toplamda 9.38 1. 16.50 AB’de 1. 14.25 ABC’de

Reytingleri en çok hangi setlerin arttığının analizi şu şekilde yapıldı:

Bu analize göre izleyiciler en çok şampiyonanın setini izledi.

Filenin Sultanları adeta tüm Türkiye’yi ekran başına topladı ve sadece voleybol tarihinde değil, reyting tarihinde de rekor kırdı!

karakopruajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu