Ekonomi

“Türkiye son 10 yılda termal turizmde reformlar yaptı”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Sağlık Sektörü Meclisi, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK), Hizmet İhracatçıları Birliği ve Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Berlin Sağlık Turizmi Fuarı, MOA Berlin Kongre Salonu’nda gerçekleşecek. 16 Ocak – 17 Ocak 2023 tarihleri ​​arasında… Yalova merkezli Kara Türk Şirketler Kümesi de sağlık turizmi alanındaki projesiyle fuara katıldı. Firma CEO’su fuarla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin termal turizm alanında son 10 yılda reformlar geçirdiğini belirterek, “Sağlık turizmi 12 ay yaşayan ve sezonu olmayan bir sektör.”

Fuarın temel amacı, Türkiye’nin önde gelen sağlık hizmeti sunucularını Almanya ve çevre ülkelerdeki kuruluşlarla tanıştırmak, ilgili ülkelerdeki sektör aktörleri arasındaki ağı güçlendirmek ve Almanya ile Türkiye arasındaki iş birliği olanaklarını tartışmaktır.

Yalova Terma City Aqua & Physiotherapy Center projesi ile Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinden sektör liderleri ile sağlık turizminin lider fuarı Berlin Sağlık Turizmi Fuarı’nda bir araya gelen firma, Türkiye’nin son on yılda termal turizm alanında yaptığı reformlar.

“TÜRKİYE’DE SAĞLIK TURİZMİNDE EN ÖNEMLİ NOKTALAR”

Karaderili Şirketler Grubu CEO’su Tevfik Talas, Berlin Sağlık Turizmi Fuarı’nı değerlendirdi. Talas, “Türkiye, uluslararası standartlarda sunduğu sağlık hizmetleri, dünyadaki en ileri teknoloji ve donanımlı sağlık personeli ile dünya sağlık turizminin en önemli destinasyonlarından biri haline gelmiştir.”

Türkiye’de son 10 yılda termal turizm alanında reformlar yaptığımı belirten Talas, yapılan düzenlemeler sayesinde Türkiye’nin dünya termal turizm pazarında yükselmeye devam ettiğini belirtti.

Tevfik Talas, şöyle devam etti:

“Karaderili Şirketler Grubu’nun bir parçası olan Yalova Terma City Otel’de konaklamalı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak hizmet vermeye başlayarak hızlı bir şekilde uluslararası tanıtım faaliyetlerimize başladık. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimiz ‘Termal Suyun Gücü’ ile birleşti. fuar süresince yerli ve yabancı turistler için bir çekim merkezi konumundadır.Yalova Terma City otelimizde tam donanımlı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurarak sağlığı hizmet listemize katmaktan büyük gurur duyuyoruz.Terma City Aqua & Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sağlık turizmi için gelenlerin konaklama sorununu ortadan kaldırmak için planladığımız merkez, cazip fiyatlı lüks bir konak olup, lama seçenekleri ve termal suyun gücü ile birleşince yabancı turistler için oldukça cazip bir seçenek sunmaktadır. Tüm bu fırsatlarla fuar boyunca ziyaretçi akınına uğradık.”

“SAĞLIK TURİZMİNİN OLMADIĞI BİR SEKTÖR”

Tevfik Talas, “Termal otellerin ‘lüks tatil ve tesisler’ de sunabileceğini gösteren bir otel yaptık ve geliştirdik. Termal oteller sadece şifa için değil, yenilenmek için de tasarlanıyor. Biz buna yeni nesil termal diyoruz.”

Türkiye son on yılda termal turizm alanında reformlar yapmış ve bu düzenlemeler sayesinde dünya termal turizm pazarında yükselişini sürdürmüştür. Şimdi de yeni trend bir proje oluşturarak sağlık branşında yerimizi aldık. Sağlık turizmi diğer turizm alanlarının aksine yılın 12 ayı hız kesmeden devam eden ve Türkiye’ye önemli katma değer sağlayan alanlardan biridir. Son yıllarda önemli bir pozitif ivme yaşıyoruz. Türkiye sağlık turizminde 2017 yılından itibaren hızlanan ve büyüyen bir sektör. Sağlık turizmi 12 ayı yaşayan ve dönemi olmayan bir sektör.

Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de fuarı ziyaret ederek Sayın Tevfik Talas ile fuarı değerlendirerek Yalova Terma City Aqua & Physiotherapy hakkında bilgi aldı.

– Şehir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu