Ekonomi

Başka bir küresel varlık yönetimi şirketi Bitcoin için yükseliş tahminini paylaştı

Investing.com – Uluslararası varlık yönetimi şirketi AllianceBernstein Holding LP, Ekim ayındaki performansıyla bir kez daha dikkat çekti. BitcoinTahminlerde bulunan şirketler arasına o da katıldı.

CNBC haberine göre Bernstein analistleri, Bitcoin’in 2025 yılına kadar 150 bin dolara çıkabileceğini öngörüyor. Bernstein’ın öngörüsünün, diğer olumlu görüşlerle paralel olarak önümüzdeki yılın ilk çeyreğine kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından açıklanması bekleniyor. yıl. Bitcoin ETF’yi tespit edinYeşil ışık yakacağı beklentisine dayanmaktadır.

Bernstein’ın iddiasının gerçekleşmesi, Bitcoin’in mevcut fiyatına göre %335’lik bir artış anlamına geliyor. Bu, Bitcoin’in yeni zirvesini Kasım 2021’de 69.000 $’lık rekor fiyatın iki katı olarak belirlediği anlamına geliyor. Bernstein analistlerinin 150.000 $’lık iddiası, spot Bitcoin ETF onayının ardından fon verenlerin dolaşımdaki arzın yaklaşık %10’unu Bitcoin’e tahsis edebileceği görüşüne dayanıyor. ETF ürünü.

Şu anda ETF ürününe en yakın yatırım varlığının Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü olduğu vurgulanırken şirketin şu anda dolaşımdaki Bitcoin’in %3’üne sahip olduğu biliniyor. Diğer yatırım şirketlerinin Bitcoin bazlı yatırım fonu ihraç etmesinden sonra yatırımcı talebine bağlı olarak bu oranın %10’a çıkması mümkün görünüyor. Bu beklenti aynı zamanda Bitcoin’de ETF haberlerine verilen hızlı tepkileri de açıklıyor.

Bernstein analisti Gautam Chhugani kişisel olarak Bitcoin yatırımıyla ilgilenmediğini söylerken, varlığa bir emtia olarak tarafsız baktığında SEC’in ETF onayını oldukça yakın gördüğünü belirtti. Bernstein’ın yorumu aynı zamanda Bitcoin halving etkinliğine de odaklandı. Chhugani, halving sonrasında düşük ölçekli madencilerin piyasadan çıkmak zorunda kalacağını ve bu sayede piyasada ayakta kalabilen madencilik şirketlerinin faaliyetlerinin daha verimli hale geleceğini savundu.

Bitcoin’de son durum

Bitcoin, Kasım ayına Asya işlem saatlerinde 34.600 $ bölgesinden gelen satışlarla başladı. Bitcoin gün içi dönemlerde 34.300 – 34.400 dolar aralığında yatay hareket ederken, ABD işlem saatlerine doğru volatilitesini artırarak 34.800 dolar seviyesine doğru gerçek bir sıçrayış gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu