Haber

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Raisi Gazze’deki saldırıyı kınadı

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Raisi, “Gazze’deki Cibaliye Mülteci Kampı’nın ABD’nin doğrudan katılımıyla vahşice bombalanması, Siyonistlerin ve destekçilerinin işlediği suçlar listesine eklenen bir başka rezalettir.”

İran Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Reisi, başkent Tahran’da düzenlenen kabine toplantısında konuştu.

İsrail’in uluslararası toplumun gözü önünde hastanelere saldırmak, yasaklı bombalar kullanmak, Gazze halkına insani yardım yapılmasını engellemek gibi suçlar işlediğine dikkat çeken Reisi, bu durumu “Uluslararası kuruluşların gerekli önlemleri alma konusundaki başarısızlığının açık bir göstergesi” olarak nitelendirdi. güvenlik.”

İsrail’in Gazze’deki Cibaliya Mülteci Kampına yönelik saldırısına değinen Reisi, “Gazze’deki Cibaliya Mülteci Kampı’nın ABD’nin doğrudan katılımıyla vahşice bombalanması, Siyonistlerin ve destekçilerinin işlediği kötülükler listesine eklenen bir başka rezalettir. ” dedi.

İran Cumhurbaşkanı, “Bu suçlar, birçok uluslararası anlaşmanın ve Birleşmiş Milletler (BM) Tüzüğü’nün geçerliliğini ve etkinliğini kaybettiğini, uluslararası toplumun kamuoyunun talebi üzerine bu sistemleri revize etmesi gerektiğini gösterdi.” değerlendirmesini yaptı.

Gazze Sağlık Bakanlığı dün İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’na saldırdığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ilk belirlemelere göre saldırıda 100 kişinin hayatını kaybettiği, kamptaki sivil yerleşim yerlerinden 6 Blok Mahallesi’nin tamamen yok edildiği belirtildi.

İsrail’in bugün savaş uçaklarıyla kampı vurduğu saldırıda onlarca kişinin öldüğü ve yaralandığı bildirildi.

tutakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu