Yaşam

Başkan Topaloğlu’nun eğitim projesine birincilik ödülü

Aynı zamanda emekli bir öğretmen olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen 8. Akdeniz Belediyecilik Projesi yarışmasında “Eğitim Varsa Gelecek de Var” projesiyle birinci oldu. Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan Lider Topaloğlu, “Eğitimin önemini çok iyi biliyoruz. Katkımız artarak devam edecek.”

Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nın ödülleri Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törende Kemer Belediyesi, “Eğitim Varsa Gelecek de Var” projesiyle Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamaları ödüllerinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Aynı branşta Seydişehir Belediyesi ikinci olurken, üçüncülük ödülü Ermenek Belediyesi’ne verildi.

Ödül törenine Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu eşi Fikriye Topaloğlu ile birlikte katılırken, ödül alan belediyelerin Belediye Başkanları da törene katıldı.

Başkan Topaloğlu’nun Göynük Belediye Başkanlığı yaptığı iki dönemde yürüttüğü eğitim faaliyetleri büyük ses getirdi ve bu çalışmaları ile yılın belediye başkanı ödülünü aldı.

Kemer’de 2019 yerel seçimlerinin ardından hızla başlattığı “Eğitim Varsa Gelecek Var” projesiyle adından söz ettiren Önder Topaloğlu, büyük övgü toplayan ve beğenilen projesini bir kez daha taçlandırdı. birçok belediye tarafından ödülle örnek alındı.

Ödülü Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den alan Önder Topaloğlu, ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada eğitime katkılarının artarak devam edeceğini belirterek, “Birliğin açtığı yarışmaya girdik. Akdeniz Belediyelerinin “Eğitimin Geleceği Varsa” projemiz ile Anaokulundan sekizinci sınıfa kadar öğrencilere kırtasiye yardımı, 1.416 Lise öğrencimizi yurtlarından alıp, yurtlarına bırakarak ücretsiz servis hizmeti. Üniversite sınavına 300 öğrenciye ücretsiz ders eki olarak, Kemer’de ikamet eden ve Üniversite eğitimine devam eden 925 öğrenciye burs veren Her biri son derece değerli hocalarımızın da içinde bulunduğu heyete biz de katıldık. Her şeyden önce bizim eğitimle ilgili dayanağımız bellidir, bir milletin eğitim seviyesi yüksekse o ülkenin refah seviyesi de yüksektir. Eğitime katkılarımız artarak devam edecek. Kemer’de aileler çocuklarının eğitimini düşünmesinler. Bir Necati Hocaları var. Eğitime her zaman tam destek” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu