Ekonomi

Bitci’nin hedefi Türkiye’nin ön satış platformu olmak

Göreve iki ay önce başlayan Bitci’nin yeni CEO’su Ahmet Onur Yeygün’ün çokça tartışması var. Yeygün, “2 ayda bize duyulan güveni önemli ölçüde tazeledik. Kullanıcı sayımızda ciddi bir artış var, giden yatırımcılar geri geliyor. Yüzde 80’in üzerinde etkin dönüşüm hesabı var. Bu kısa sürede üye sayımız 600 bin civarından 1 milyonun üzerine çıktı.”

Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün, “Evet, Bitcoin’e yönelik bazı eleştiriler oldu. Fiyat yükselmedi ve önemli eleştiriler vardı. Ama güven göreceli bir şeydir; yatırımcı para kazanabilir veya kaybedebilir, bu emtianın doğasıdır. Ne yazık ki, kaybedenlerin kazananlardan daha fazla sesi var. Kripto varlıkları değişkendir.

Ne yazık ki herkesin eğlenebileceği bir dünya yok. Kazanmak ya da kaybetmek bizim odak noktamız değil. Yatırımcı nezdinde algıyı büyütmek ve güven kazanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çalışmalara başlar başlamaz işlerin bağını azaltmak ve önünü açmak için Bitci paritesini kaldırdık ve sosyal medyadaki durgun algıyı olumlu yönde artırmaya başladık” dedi.

Bitci uygulamasının hızını %40 artırdık

Bitci’de son iki ayda yaptıkları yeniliklerin, neredeyse son 3 yıldır beklenen yenilikler olduğunu belirterek, “Bitci uygulamasına 4 güncelleme getirdik. Daha önce saniyede 300 adede kadar işlem yapılabiliyorken artık 3.000 adede kadar işlem yapılabiliyor. Uygulama arayüz hızını da yüzde 40 artırdık.

Öte yandan BitciEDU projesi ile yatırımcıyı kripto para konusunda bilinçlendirmek için finansal eğitimler veriyoruz. Her ay 500 kişiye ücretsiz eğitim veriyoruz. Şikayetler de var. com’da son borsa iken şimdi dördüncü sıraya yükseldik” dedi.

CoinMarketCap’te ilk 30’a girmek istiyoruz

Yeygün, önümüzdeki dönemde yeni listelenmelerin olacağını belirterek, “Ama ben bu projeyi listeleme üzerine kurmuyorum.

Yatırımcı ne yazık ki borsaya kote edilmek için fazla programlanmıştır. Odak noktamız, ürünler, yeni fırsatlar ve fırlatma rampası projeleri içinde ticaret yapabileceğiniz bir platform olmaktır.” söz konusu. Bitci’nin hedeflerini anlatan Yeygün, Bitci’yi getirmek istedikleri noktayı şöyle özetledi: “Bu proje için bir yıllık hedefler koyduk. CoinMarketCap borsaları sıralamasında şu anda 50. sırada yer alan Bitci Exchange’i ilk 30’a sokmak ve Bitcicoin’i ilk 100 içinde görmek istiyoruz.

Kullanıcı sayımızı da 3-3,5 milyona çıkarmak gibi hedeflerimiz var. Bitcichain’de yayınlanan koinlerde hacim yaratmayı hedefliyoruz. Bunu, artık geniş çapta keşfedilmemiş yeni geliştirilmiş kripto para birimi projelerinden (GEM’ler) oluşan bir havuz yapmak istiyoruz. Gate.io’nun Türkçe versiyonunu konu alacak. Türkiye’de en çok launchpad (ön satış) yapan Türk platformu olmamız gerekiyor. Doğal olarak bunu yaptıktan sonra piyasa yapıcıyı da doğru düzgün yapmamız gerekiyor. Bunları yapacağız, sonrasında kurulları da unutmayacağız” dedi.

Şirkete yatırımcı alıyoruz.

Son dönemde çok sayıda yatırımcı ile görüştüklerini belirten Ahmet Onur Yeygün, “Son iki ayda 4-5 yatırımcı aldık. Yatırımcılarla Azerbaycan ve Rusya konusunda anlaşmalar yaptık. Yatırımcı alan bir şirket olacağız. Yatırımcıdan teknoloji alıyoruz, karşılığında hisse veriyoruz” dedi.

Pakistan ile görüştük.

Pakistan’a gittiklerini dile getirerek, “Bizim için yaş ortalaması 24 olan 240 milyon nüfuslu bir pazar bize göre. Teknoloji adaptasyonu en yüksek ülkelerden biridir. Kripto cüzdanın nüfusa oranı yüzde 7. Bizim için harika bir pazar. İsviçre’de kimse kripto paraya yatırım yapmıyor ancak bu yöntem düşük GSYİH’li ülkeler için önemli bir potansiyele sahip.

Türkleri de çok seviyorlar. Ülkedeki bürokratlarla görüştük. Bizim gibi bir düzen yok. Görüşmelerimiz sonucunda paranın çıkmak istemediğini belirttiler. Kapalı devre kripto para borsası açabileceğimizi de iletmiştik. Milyonlarca yeni yatırımcıyı çekebiliriz” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu