Haber

Eski Bakan Kavaf’ın Manisa’dan adaylığı istifaları getirdi

14 Mayıs’ta yapılacak 28’inci dönem milletvekili seçimleri için partilerin aday listeleri netleşirken, CHP listelerinden seçime giren DEVA Partisi’nin Kula İlçe Başkanı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Partisinden Manisa’dan adaylar çıkarken, Denizli’den Manisa adayı olarak bir ismin açıklanmasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Ahmet Akıncı partisini kınayarak istifa ederken, DEVA Partisi’nden eski ilçe başkanı Nurettin Biçer de partisinden istifa etti. onun partisi.

14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlere kısa bir süre kala siyasi çalışmalar hız kazandı ve partilerin milletvekili aday listeleri de açıklandı. DEVA Partisi Kula İlçe Başkanlığı’nda adaylık süreci başladığında görevinden istifa ederek Manisa milletvekili adayı olan Nurettin Biçer’in yerine göreve atanan Ahmet Akıncı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla parti yetkililerine ateş püskürdü. medya hesabı. CHP listelerinden seçime girecek olan DEVA Partisi’nde Genel Başkan Ali Babacan’ın milletvekili olarak görev yapan eski bakanlardan Selma Aliye Kavaf’ın CHP listesinden Manisa 4. milletvekili adayı olarak açıklanması ortalığı karıştırdı. partide bir çatlak. Manisa’dan aday varken Denizli’den aday gösterilmesine tepki gösteren DEVA Partisi Kula İlçe Başkanı Ahmet Akıncı, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Kendi amblemi altında seçime girmeyen DEVA Partisi’nin siyasi sorumluluk almaktan kaçındığını ifade eden Akıncı, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Biz kendi amblemi ve çatısı altında siyasi sorumluluklar almadık, varken de siyasi sorumluluklar almadık. Manisa’da birçok aday Manisa’mızdan Denizli milletvekili adayı gösterdiler, DEVA Parti Manisa Kula ilçe başkanlığı görevimden ülkülerimize aykırı olduğu için istifa ediyorum.”

Milletvekili adayı adayı Biçer de partiden istifa etti.

Öte yandan 28. milletvekili genel seçimlerine aday olabilmek için ilçe başkanlığı görevinden istifa eden Nurettin Biçer, listede DEVA Partisi’nden sadece bir kişinin yer alması nedeniyle DEVA Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı. aday listeleri açıklandı. Sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Biçer, tüm arkadaşlarına başarılar diledi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu