Haber

Türkiye Beyazay Derneği’nden listelere çarpıcı açıklama

KOCAELİ (İGFA) –Toplumdan soyutlanmadan hayatın her alanında olmaya çalıştıklarını belirten Türkiye Beyazay Derneği Kocaeli Şube Başkanı Furkan Uğur Eşitti, engellilerin vatandaşlar tarafından yeterince tanınmaması nedeniyle birçok sorunla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. ve hak temelli çabalar vererek çözümü siyasette bulmaya çalışırlar.

Önder Furkan Uğur Eşitliği, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekilliği seçimiyle ilgili birçok arkadaşımızın çeşitli partilerden milletvekili adayı adayı olduğunu ancak Cumhur Millet İttifakı’nın engelli vatandaşlara karşı kör ve sağır olduğunu siyasi partilerin anlayamadığını vurguladı. . Oy alacağı bile belli olmayan siyasi partilerin adayları, değerli illerde seçilecek yerlerden aday gösteriliyor. Oysa Türkiye’de 12 milyon engelli var! Mühendislerimiz, doktorlarımız, öğretmenlerimiz, memurlarımız, avukatlarımız var. Temsil yeteneğine sahip üst düzey arkadaşlar var. Hikâyesini anlatabilen yetenekli arkadaşlarımız var. Ancak hiçbiri meclis listelerinde yer bulamadı. Engelli vatandaşlar olarak sandığa giderken onları da yok saymayacağız” dedi.

ADAYLARIMIZI FARKLI YÖNTEMLERLE HAZIRLAYACAĞIZ

Siyasi partiler içinde duyarlı, onları anlamaya ve desteklemeye çalışan büyüklerin olduğunu belirten Equalti, bu duyarlılığın kendilerini temsil etmeye yetmediğini belirterek, “Çünkü obur, sorunlarımızı bizden tam olarak bilemez, analiz önerileri getiremez. Bu nedenle TBMM’de engelli milletvekili sayısının daha fazla olmasını istiyoruz, “Türkiye’mizin kalkınmasına katkı sağlamak, sorunları en aza indirmenin diğer adıdır. Tüm milletvekili adaylarına başarılar diliyorum, bundan sonraki seçimlerde engelli milletvekili adaylarını farklı bir yöntemle seçimlere hazırlamak için şimdiden çalışmalara başlayacağımızı kamuoyunun bilmesini istiyorum.”

haberdaday.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu