Teknoloji

Hepsiburada tarafından düzenlenen eğitim ile öğrenciler “Nasa Yazılım Kampı”na katılma hakkı kazanacak.

Hepsiburada, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü etkinlikleri kapsamında Yarına Umut Derneği iş birliğiyle kodlama, yapay zeka ve özgüven atölyeleri düzenledi. Eğitim sonunda en iyi yazılım projesini tasarlayan öğrenci Nasa Yazılım Kampına katılmaya hak kazanacaktır.

Hepsiburada, “Bir Gülümseme Yeter” sosyal sorumluluk projesi kapsamında 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde başlattığı eğitim serisinin ilk bölümünü tamamladı. Aydın, Manisa, Samsun ve Şanlıurfa olmak üzere 4 ilde düzenlediği atölyelerle 500 çocuğa ulaşan Hepsiburada, Yarına Umut Derneği iş birliğiyle kodlama, yapay zeka ve özgüven eğitimleri verdi.

Yapay zekanın doğal zekadan farklarının, yapay zekanın günlük yaşamdaki kullanım alanlarının ve ilgili mesleklerin anlatıldığı atölyelerde programlamanın temel konularına da değinildi. Ayrıca öğrencilerle yaratıcı düşünme ve eleştirel düşünme becerilerine katkı sağlayacak, kendileri hakkında konuşabilecekleri bir alan yaratacak ve özgüvenlerini tetikleyecek bir ideoloji çalışması yapılmıştır.

NASA’da yazılım kampı şansı

Proje kapsamında 250 kız öğrenci ile gerçekleştirilen özgüven atölyesinin yanı sıra 250 kız ve erkek öğrenciye kodlama ve yapay zeka konularında hızlandırılmış eğitim verildi.

NASA’da çalışan ve kodlama-yapay zeka atölyeleri öğreten Osman Melih Tolunay’ın verdiği atölye sonunda öğrencilerden gösterilene benzer bir oyun yazmaları istendi. Bu öğrenciler arasında en uygun yazılım projesini geliştiren öğrenci, NASA’nın Amerika’daki yazılım kampına gitmeye hak kazanacaktır.

“Bir Gülümseme Yeter” projesi kapsamında verilen eğitimlere ek olarak Aydın Ovaeymiri İlköğretim Okulu’nda Bilgisayar ve Kodlama Sınıfı kuruldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu