Ekonomi

İnegöl’de Yangında Zarar Gören İşletmelere Acil Destek Kredisi

Bursa’nın İnegöl ilçesinde çıkan yangında zarar gören işyerleri için “Acil Destek Kredisi” kullanıma açılacak. İşletmeler, ilk 12 ayı ödemesiz olmak üzere 36 ay taksitli sıfır faizli kredi kullanabilecek.

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki orman işleri fabrikasında başlayan ve külliye içindeki diğer iş yerlerine de sıçrayan yangında zarar gören işyerleri için KOSGEB Acil Takviye Kredisi kullandırılacak. KOSGEB, yangında zarar gören tesislerin ihtiyaçlarının karşılanması ve hızlı bir şekilde faaliyetlerine dönebilmesi için Acil Destek Paketi çalışmalarına başladı.

Yangında zarar gören tesislerin ihtiyaçları için kullanacakları kredilerin kar payı ve faizi KOSGEB tarafından karşılanacak. Böylece işletmeler, ilk 12 ayı ödemesiz olmak üzere 36 ay taksitle sıfır faizli kredi kullanabilecek. Kredi Garanti Fonu, kredi başvuru sürecinde teminat sorunu yaşayan işletmelere de teminat verecek. Acil Dayanak Kredi daha önce deprem ve sel bölgelerinde kullanıma açılmıştı.

“İnegöl’deki yangından etkilenen işletmelerimiz için de KOSGEB kredisini devreye sokacağız”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem ve sel felaketlerinde uyguladığımız KOSGEB Acil Destek Kredisi’ni de yangından etkilenen işletmelerimiz için devreye alacağız. İnegöl.Sanayicimize ve çalışanlarımıza geçmiş olsun.Allah ülkemizin her gününü bereketli kılsın.” her türlü musibetlerden muhafaza eyle.” – ANKARA

keciborluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu