Yaşam

“Müzik Aşkı” Çellistanbul ile Pera Müzesi’nde

Pera Müzesi, Pera Klasikleri konser serisinde bu ay Çellistanbul Çello Dörtlüsü’nü ağırlıyor. İstanbul adını müziğin evrensel tınılarıyla buluşturan dörtlü, Sevgililer Günü temalı “Love of Music” adlı konserde klasik müziğin sevilen eserlerini seslendirecek.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesiklasik müziğin güncel yorumcularına ev sahipliği yapmaktadır. Pera Klasiklerikonser serisine Cellistanbul ile devam eder. Müzenin Oryantalist Fotoğraf Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan, Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlarserginin yer aldığı salonda, 11 Şubat Cumartesi akşamıolacak “Müzik Aşkı”Konser, izleyiciyi tarihi ve büyülü bir müze atmosferinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

İnsan sesine en yakın enstrüman olan çelloyu müzikseverlerle buluşturmak amacı ile 2002 yılında kurulmuştur. Cellistanbul Çello Dörtlüsüher biri çello üzerine başarılı yorumlarıyla adından söz ettiren isimlerden. melih kara, murat berk, Julia Krepakve Yusuf Çelik Bu oluşmaktadır. Farklı ülkelerde konserler veren Çellistanbul, Türkiye’den ve dünyadan çellistlerin yer aldığı özel projelere de imza atıyor. Xavier Phillips, Mischa Maisky, Berlin Filarmoni Çellistleri, Atina Senfoni Orkestrası Çellistleri, Çellistanbul’un bugüne kadar aynı sahneyi paylaştığı ünlü müzisyen ve topluluklar arasında yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu