Haber

ORC Araştırma anket operasyonu elinde patladı! İnsanda görülebilen yüzleri var mı?

  • Haber7 – ÖZEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7’li koalisyonun adayı ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu yaklaşık yüzde 5 geride bırakarak yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

Türkiye’de sandıkların yüzde 99,85’i açıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre oylar yüzde 52,16 Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. YSK Lideri, Erdoğan’ın resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazandığını açıkladı.

ORC RESEARCH’TEN ANKET OPERASYONU İŞE YARAMADI!

Seçimden 2 gün önce yayınladığı bir operasyonel anket yayınlayan ORC Araştırma, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanacağını iddia etti. Açıklanan rakamların tam tersi olduğu görülürken Kılıçdaroğlu, oyların yüzde 51,4’ünün verildiğini, Erdoğan’ın ise yüzde 48,6 oyla seçimi kaybedeceğini iddia etti.

İLK NESİLDE KAMUOYUNU DA KAYBETTİ

ORC Research, birinci tür anketinde halkı bir kez daha yanılttı. Oyların yüzde 51.7’sini Kılıçdaroğlu’na veren ORC, oyların yüzde 44.2’sini Erdoğan’a, yüzde 2.8’ini Sinan Ogan’a gösterdi.

KONDA İLK TURDA AYNISINI YAPTI

Muhalefete yakın araştırma şirketi KONDA da aynı operasyonu ilk turda gerçekleştirerek tepki çekti. KONDA yayınladığı ankette Kılıçdaroğlu’nun yüzde 49,3, Erdoğan’ın ise yüzde 43,7 oy aldığını iddia etti. Ancak KONDA’nın anket çalışması da tutmadı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu