Haber

Soylu’yu protesto eden 7 kişi gözaltına alındı

Seçim otobüsüyle İstanbul’u gezen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sultangazi ilçesine bağlı Gazi Mahallesi’ne gitti. Soylu, otobüsten esnafı selamlarken, CHP’li seçim standı önünde bazı vatandaşlar “Hak, hukuk, adalet” sloganları attı. Bunun üzerine Soylu, otobüsten “PKK ile CHP’yi yan yana getirmişsiniz. İyi günler dileriz, teşekkür ederiz. CHP bu nasıl PKK ile iç içesiniz, iyi günler” dedi.

Soylu’nun telefonundaki gizli uygulama

Bu videoyu görüntülemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin ve HTML5 videoyu destekleyen bir web tarayıcısına geçmeyi düşünün

Soylu’nun bu sözleri vatandaşların tepkisine neden oldu. Büyük bir kalabalık Soylu’yu ıslık çalarak yuhaladı. Soylu’yu protesto eden 7 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık, Soylu’nun Gazi Mahallesi ziyaretine tepki gösterdi. Şık, “Yüzlerce polisin huzurunda ancak Gazi Mahallesi’ne gidebilen @suleymansoylu, “CHP-PKK’ya bulaştınız.

Süleyman Soylu, 14 Mayıs seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İstanbul 2. Bölge Milletvekili olarak TBMM’ye seçildi.

ANKA / EC, İngiltere

silvanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu